Beskidzka Mama Bloguje

Strefa Rodzinna w Galerii Sfera | MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM

Pierwsze pokoiki maluszka jakie pojawiły się w Galerii Sfera w Bielsku-Białej wspominam z wielkim sentymentem. Nie zapomnę jak biegłam z wózkiem przez pół miasta właśnie do Sfery kiedy to skrzętnie zaplanowana, 2 godzinna drzemka mojej córki, została brutalnie przerwana. Jakaż to była ulga, móc na spokojnie zamknąć się w pokoiku maluszka, przebrać i nakarmić bobasa…BEZCENNE! To było przeszło 6 lat temu, a jak jest dzisiaj?

– Mamo, mamo, pójdziemy tam gdzie jest ta sala zabaw za darmo? Ty sobie siądziesz na tronie dla mam, a ja się pobawię, dobrze?

Jest gdzie nakarmić, gdzie przebrać dziecko 

Strefa rodzinna, stworzona w tym roku przez Galerię Sfera, przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Jest to ogromne udogodnienie, nie tylko przy planowaniu zakupów, ale punkt obowiązkowy każdego naszego rodzinnego wyjścia do centrum. Po drzemce małego, mogę spokojnie udać się do strefy rodzinnej, mieszczącej się na 2 piętrze, obok strefy gastronomicznej. Starsza pociecha w tym czasie bawi się w kąciku zabaw, znajdującym się tuż obok. Karmiąc na przysłowiowym „tronie”, mając dodatkowo do dyspozycji podnóżek, czuję się jak prawdziwa królowa. Cieszę się, że my – mamy małych dzieci – stajemy się coraz bardziej widoczną grupą społeczną, a co za tym idzie nasze potrzeby są zauważane i respektowane. Od niedawna z atrakcji strefy rodzinnej korzysta już także mój roczny synek.  Z resztą spójrzcie tylko:

Pokoiki maluszka w Galerii Sfera

Pokoiki maluszka Galerii Sfera przeszły gruntowny remont. Oprócz sanitariatów zawierają przewijak, podgrzewacz, toaletę dla dziecka, wygodny fotel i zabawki. Za każdym razem kiedy publikuję jakieś nasze relacje na insta stories na moim kanale na Instagramie, pytacie gdzie dokładnie mieszczą się te pokoiki. Mam nadzieję, że tym artykułem rozwieję już wszelkie wątpliwości. Pierwszy znajduje się w Sferze I, obok Kina Helios (klucz do pokoiku do pobrania ze stoiska Zielona Budka). Drugi natomiast, w Sferze II, obok Smyka. Wejście do niego jest monitorowane, należy zadzwonić na domofon i poczekać na otwarcie.

Osobna toaleta dla starszych dzieci 

Bardzo istotny jest dla mnie też fakt zadbania przez Galerię Sfera o ubikacje dla starszych dzieci. W każdym WC damskim znajduje się osobna toaleta dla dzieci (specjalna mniejsza muszla, płyn do dezynfekcji) oraz umieszczony na stałe podest pod umywalkę.

Z Waszych komentarzy na Facebooku Beskidzkiej Mamy wiem, że z pokoików maluszka korzystają niejednokrotnie niepowołane osoby. Bardzo Was zatem proszę o zgłaszanie takich sytuacji do obsługi Sfery. Galeria dokłada wszelkich starań aby takich sytuacji było jak najmniej (stąd m.in. monitorowane wejście i domofon), ale przy tak dużym skupisku ludzi, niestety mogą się one zdarzyć. Pragnę także zaapelować do wszystkich rodziców aby dbali o porządek i zwyczajnie szanowali miejsca, które Galeria Sfera z takim zaangażowaniem i dbałością o szczegóły oddała nam – rodzinom z Podbeskidzia, do użytku.

A jakie miejsca przyjazne dzieciom Wy polecacie?