Beskidzka Mama Bloguje

Mój brzuch przestał być taki smutny…

Po pierwszej ciąży jeszcze nie było tak źle. Nie miałam rozstępów. Skóra fajnie wróciła do poprzedniej jędrności. W zasadzie wystarczyły kremy. Niestety już w trakcie drugiej ciąży wiedziałam, że będzie kiepsko. Pod koniec mój brzuch przypominał tygrysią skórę, szczególnie wokół pępka, gdzie niestety jest najcieńsza i najbardziej się rozciąga.

Po urodzeniu, skupiłam się na dziecku. Walka o karmienie piersią, podzielenie uwagi pomiędzy noworodka, a jego starszą siostrę, ogarnięcie obowiązków domowych, prowadzenie firmy, to wszystko spędzało sen z powiek. Ostatnie o czym myślałam, to zabiegi. W zasadzie stwierdziłam, że jest tak źle, że nic mi nie pomoże i całkiem się zaniedbałam. Mój błąd, gdyż już wtedy można było zadziałać bańką chińską i kremami. Do Studia Modelowania Sylwetki Mariposa w Bielsku-Białej zgłosiłam się w sumie przypadkiem. Chodziło mi bardziej o to, aby gdzieś w spokoju poćwiczyć. Bez modowego lansu, bez niechcianych spojrzeń, gdzie spotkam kobiety takie jak ja, które po prostu chcą przyjść w wyciągniętym podkoszulku i spranych spodniach. I tak było, zaczęłam ćwiczyć na nowoczesnych urządzeniach w normalnej, babskiej atmosferze. Niestety przy moich pajączkach na nogach i żylaku, nie mogłam ćwiczyć pod ciśnieniem, które daje najlepsze i szybkie efekty, no ale grunt, że ruszyłam się z domu.

Do moich ulubionych urządzeń należały:

Rower Leżący Vacu Therm – super dla osób (jak ja) z bólami kręgosłupa i takich z nadwagą do tzw. „rozruchu” 

Rower Leżący Vacu Therm

Steper Infrared Power – jest mega gdyż ćwiczymy równocześnie wiele partii mięśni, nie tylko nogi, jakby się mogło wydawać, ale oprócz ud, pośladków, łydek, także ręce, ramiona, klatkę piersiową.

Steper Infrared Power

Endermologia, a karmienie piersią

Nigdy nie byłam specjalnie przekonana do zabiegów na ciało. Wyciąganie kasy, myślałam. Dopóki nie spróbowałam. Właściwie nie miałam zamiaru próbować, gdyż przy karmieniu piersią (mały miał już 1,5 roku) nie brałam pod uwagę żadnych zabiegów. Ale okazało się, że jeśli mleko mamy nie jest wyłącznym pokarmem dla dziecka i mały ma już dietę rozszerzoną na tyle, że karmienie odbywa się sporadycznie w ciągu dnia i w nocy, to można poddać się zabiegowi endermologii. Postanowiłam spróbować serię 4 zabiegów na brzuch. Naprawdę, z ręką na sercu nie spodziewałam się cudów… ale rezultaty przeszły  moje najśmielsze oczekiwania. Z resztą, Ci co oglądają moje codzienne insta stories, mogli podglądać moje wizyty w Mariposa i na bieżąco śledzić rezultaty (relacje zapisane są na www.instagram.com/blog.beskidzkamama.pl w wyróżnionych).

Seria 4 zabiegów z endermologii

Efekt serii zabiegów endermologii (tutaj minimum 4 zabiegi) sprawiły, że skóra na brzuchu, która była bardzo wiotka, wręcz „wisiała”, stała się bardziej zbita (brzuch nie wisi), jędrniejsza. Ten zabieg sprawa też, że dzięki temu, że skóra się napina, to i rozstępy stają się mniej widoczne.

Zabiegi dla mam, które karmią piersią i mleko mamy jest dla dziecka głównym pokarmem

Moja znajoma, której mały ma mniej niż rok i mleko mamy jest dla niego głównym pokarmem, skorzystała natomiast w Mariposa z zabiegów masaży bańką chińską. Również może się pochwalić mega efektami już po pierwszym zabiegu!

Jak wygląda zabieg endermologii ?

Sam zabieg, w zależności od partii ciała, trwa od ok. 20-40 minut. Najpierw masaż brzucha gliceryną, aby głowica urządzenia miała poślizg:

Rozpoczyna się zabieg, głowica zasysa skórę, dzięki czemu pobudzamy lokalnie działanie krążenia oraz zwiększamy głębokość działania prądu RF oraz podczerwieni IR.

Prąd RF poddrzewa tkankę tłuszczową do 2 cm. głębokości oraz ujędrnia skórę, podczerwień podgrzewa natomiast płytkie warstwy tkanki tłuszczowej oraz skóry do 3 mm. Głowica wyposażona jest jeszcze w rolki które mechanicznie masują ciało powodując drenaż limfatyczny i rozrywanie zwłóknień. RF FALE RADIOWE, ENDERMOMASAŻ PODCIŚNIENIOWY, MECHANICZNY MASAŻ ROLKAMI, IR, skupione są w jednej głowicy tak, że podczas zabiegu działamy na problem wielopłaszczyznowo wzmacniając tym samym osiągane efekty: redukcję obwodu ciała, redukcję cellulitu, ujędrnienie, wygładzenie i poprawę napięcia skóry, poprawa metabolizmu całego ciała, pobudzenie układu limfatycznego i układu krążenia.

Dlaczego bez kombinezonu?

Zabieg odbywa się bez kombinezonu, aby umożliwić przenikanie fali radiowej oraz podczerwieni w głąb ciała. Materiał w tej sytuacji mógłby zakłócić ich działanie. Dodatkowo rolki zlokalizowane w głowicy mają jeden kierunek działania – do wewnątrz, więc nie ma ryzyka uszkodzenia struktury skóry, gdy działamy głowicą bezpośrednio na ciało

Jak wzmocnić efekty zabiegów?

Aby wzmocnić efekt zabiegu, warto poćwiczyć – najlepiej od razu w Mariposa, na wybranym urządzeniu – jeśli nie mamy takiej możliwości, koniecznie poćwiczcie po zabiegu w domu – no i niezbędne jest picie 2 litrów wody aby wypłukać toksyny z organizmu!

Pierwsza wizyta bezpłatna!

Droga Mamo, jeśli tak jak ja kiedyś, nie widzisz już dla siebie nadziei, myślisz, że na wszystko już za późno, że po urodzeniu dzieci, to już nie warto walczyć o siebie, jesteś w dużym błędzie. Polecam Ci umówienie się na pierwszą, całkowicie bezpłatną konsultację. Nie musisz nawet dzwonić. Mariposa ma nowoczesny system rezerwacji on-line także, wystarczy, że klikniesz w https://atelier-mariposa.versum.com/cart/items i wybierzesz dogodny dla siebie termin. Panie są super!

Atelier Mariposa – Studio Modelowania Sylwetki

ul. Gen. Andersa 8, 43-316 Bielsko-Biała | Pon-Pt: 9:00-21:00, Sob: 9:00-18:00

Tel. + 48 668 030 008

Za zabiegi można płacić także w formie dogodnych rat, za pomocą dostawcy usług MediRaty.

UWAGA! TYLKO DO 15.05.2019


Endermlologia i liposukcja: 79 zł zamast 150 zł