Beskidzka Mama Bloguje

Gdzie i jak zorganizować pierwsze urodziny dziecka? Bielsko-Biała i okolice

Mówcie co chcecie, ale chyba żadne urodziny nie spędziły mi tyle snu z powiek, co pierwsze… zakładam, że potem dopiero 18-stka może stanowić równie wielkie wyzwanie 😉 Ale poważnie, z organizacją roczku jest trochę zachodu, więc zdradzam Wam jak to było w przypadku naszego 2 dziecka – roczek synka robiliśmy w czerwcu 2018.

Gdzie zorganizować pierwsze urodziny dziecka?

Na Podbeskidziu jest trochę miejsc, jednak my braliśmy pod uwagę to, aby lokal był elegancki, ze smacznym jedzeniem (wiecie, aby można się było najeść, a nie skosztować 😉 i z jak największą liczbą atrakcji dla dzieci. Ponieważ roczek zaplanowaliśmy na niedzielę, odpadało nam zatrudnianie profesjonalnego animatora (koszty to średnio 100 zł za godzinę), ponieważ miejsce gdzie planowaliśmy urządzić uroczystość, zapewnia w każdą niedzielę, od 13.00 do 17.00 bezpłatne animacje w osobnej salce na terenie restauracji. Chwaliłam ten lokal niejednokrotnie, więc nie jest tajemnicą, że chodzi o Dwór Świętoszówka w Świętoszówce koło Bielska-Białej. Dodatkowym atutem jest tam plac zabaw na zewnątrz oraz menu dedykowane dzieciom. Cenowo organizacja imprez okolicznościowych wychodzi tam bardzo korzystnie (już od 49 zł.) Pod uwagę brałam jeszcze Hotel Qubus (też atrakcyjna oferta cenowa, atrakcje dla dzieci w postaci bajek na wielkim ekranie) ale, że to był czerwiec, wolałam miejsce, gdzie można wyjść na zewnątrz, tym bardziej, że w trakcie imprezy wypadała drzemka małego. Dodatkowo plac zabaw na zewnątrz również mnie przekonał. Ofertę przyjęć okolicznościowych znajdziecie TUTAJ.

W co ubrać dziecko?

Ja miałam przygotowane dwa zestawy – jeden – elegancki „na wejście” i drugi, bardziej swobodny, do zabawy w salce zabaw. W przypadku eleganckiej wersji z pomocą przyszła mi nasza lokalna marka ubranek dziecięcych z Bielska-Białej – GRUSIE. Pani Jolanta Gruszecka szyje bardzo gustowne stroje z polskiej bawełny (nie chińskiej) w rozmiarach 62-122. Ponieważ był to czerwiec, zdecydowałam się na koszulę z krótkim rękawem – taki zestaw wybraliśmy:

W ofercie znajdziecie także stroje wizytowe i na co dzień:

Jaki prezent na roczek?

Roczek odbywał się w gronie kilkunastoosobowym, natomiast wspólnie z rodzicami zdecydowaliśmy się złożyć na jeden prezent, a mianowicie tablicę manipulacyjną od Foxy Family. Nazywana również tablicą sensoryczną lub tablicą aktywności, jest spełnieniem marzeń każdego malucha o swobodnym dostępie do miejsc będących zwykle poza jego zasięgiem. Bardzo spodobało mi się w tym prezencie to, że nie wszystkie elementy są dla malucha dostępne od razu i w miarę upływu czasu, nabywa coraz to nowszych umiejętności. Obecnie ma 16 miesięcy i świetnie operuje zapalaniem i gaszeniem światełka, otwieraniem i zamykaniem, a także, ku mojemu zaskoczeniu, zamkiem przesuwnym.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zdobywamy nowe umiejętności z @foxy_family_ Dumna mama ❤ #TablicaManipulacyjna #foxyfamily #madrazabawka #zabawazdzieckiem #zabawanacałego #playwithtoddler

Post udostępniony przez BESKIDZKA MAMA (@blog.beskidzkamama.pl)

 

TOP 5 PREZENTÓW NA ROCZEK

Z prezentów na roczek mogę polecić także:

  1. Pamiątkowa sesja zdjęciowa
  2. Jeździki
  3. Tipi/domki/namioty
  4. Bujacze na biegunach
  5. Klocki (np. Duplo, drewniane)

Słodki akcent na powitanie gości

Na powitanie gości zamówiliśmy spersonalizowane krówki. Na Allegro znajdziecie bardzo dużo ofert. Wybieracie wzór jaki Wam odpowiada i podajecie jaki ma być napis na papierkach z krówek. Można też zamówić sobie takie ze zdjęciem dziecka. My wybraliśmy:

A Wy jakie miejsca na organizację roczku polecacie? Może macie jakieś lokalne marki, które możecie polecić?