Beskidzka Mama Bloguje

Basen Panorama w Bielsku-Białej z dzieckiem i niemowlakiem

Uwierzycie, że mieszkając w Bielsku-Białej od 9 roku życia, na basenie Panorama, mieszczącym się przy ul. Konopnickiej, nie byłam nigdy w życiu? Nie wiem jakim cudem zawsze lądowałam w Cygańskim Lesie 😉 Z kolei mój mąż zawsze chodził na Panoramę i stąd pomysł aby odbyć małą podróż w jego młodzieńcze lata, właśnie tam. Tym razem jednak z dwójką dzieci – córką lat 6 i 14-miesięcznym synkiem. A więc zapraszam na basen panorama w Bielsku-Białej z dzieckiem.

Co się przyda niemowlakowi na basen?

Dodatkowo warto mieć: 

  • Mata/koc do rozłożenia
  • Ręczniki
  • Wózek aby ewentualnie uspać dziecko 
  • Nakrycia głowy 
  • Kremy z filtrem
  • Woda/jedzenie
  • Gotówka aby kupić coś do jedzenia/picia na miejscu

Basen Panorama w Bielsku-Białej z dzieckiem

Gdzie zaparkować?

Parking przed basenem Panorama – koszt 15 zł/dzień, ale trzeba być wcześniej, bo stosunkowo niewiele miejsc.

Na basenie Panorama meldujemy się punkt 9.00 rano w sobotę. Pierwsza przeszkoda, to przestarzałe podjazdy, które nieco utrudniają mi poruszanie się wózkiem, ale większość z nich omijam, jadąc po trawie. 

Duża przestrzeń – dużo cienia

Pierwsze co rzuca mi się w oczy to ogromna przestrzeń i naprawdę dużo miejsca aby rozłożyć się w cieniu. I co istotne, w niektórych miejscach, cień jest przez cały czas. 

Super opcją jest także całkiem nowy plac zabaw, również w mocno zacienionym miejscu. Dla mnie zbawienna okazała się alejka obok placu zabaw, gdzie mogłam spokojnie, z dala od zgiełku, pojeździć z małym i uspać. 

Atrakcje basenowe

Podobało mi się, że basen podzielony jest na dwie części:

  • głęboką, do pływania dla dorosłych
  • płytszą (woda w najgłębszym miejscu sięgała mi do szyi) z zejściem schodkowym 

 

Brakowało mi natomiast brodzika dla najmłodszych. 6-latka pływała w kole w basenie z płytszą wodą, małego wzięliśmy na chwilę do tego basenu. Widziałam, że sporo osób miało ze sobą małe brodziki dla niemowlaków – jest to jakaś opcja. 

Basen oferuje tylko jedną zjeżdżalnię. Moja 6-latka zjeżdżała sama w kole – na dole mąż ją łapał. 

Udogodnienia dla mam z dziećmi

Kompleks oferuje miejsce do przewijania dzieci, ale szczerze mówiąc mnie nie zachęciło do skorzystania. Każdy przebierał dziecko tam gdzie się rozłożył, czyli na kocu, macie, ewentualnie w wózku. W razie czego, miejsce to znajdziecie za przebieralniami.

Strefa gastro

Są 3 punkty gastro – z zapiekankami, fast foodem i daniami obiadowymi oraz z lodami. Skusiliśmy się na zapiekankę i frytki ale nie polecam… Sporo osób zamawiało pizzę z dowozem na basen 😉

Modernizacja 

BBOSiR planuje uruchomić nową atrakcję w pobliżu basenów. Z myślą o najmłodszych powstać ma wodny plac zabaw. Obiekt wzorowany będzie na wybudowanym niedawno kąpielisku w Katowicach. Realizacja inwestycji nastąpi nie wcześniej niż w 2019 roku. Na zdjęciu: wodny plac zabaw w Katowicach, foto: UM Katowice.

Czy wrócimy?

Na pewno tak, tym chętniej po modernizacji 😉 Tak czy inaczej, polecam to miejsce. Jest tu jednak dużo więcej cienia i dużo mniej ludzi niż na basenie Start w Cygańskim Lesie. W ten dzień, kiedy byliśmy, spotkaliśmy znajomych, którzy byli w Cygańskim Lesie w ten sam dzień (sobota) przed 10.00 i powiedzieli, że czekania w kolejce na co najmniej godzinę…dlatego przyjechali na Panoramę. 

Wszelkie informacje na temat biletów, godzin otwarcia, stanu wody – znajdziecie TUTAJ.

Jeśli zainteresował Cię mój reportaż, zostaw po sobie ślad w formie komentarza 🙂 

Myślę, że spodoba Ci się także TO MIEJSCE nad rzeką Sołą, oraz WODNY PLAC ZABAW – PAPROCANY.

A jeśli szukasz TERM niedaleko Bielska-Białej (2,5 h drogi) to polecamy TERMY BANIA w Białce Tatrzańskiej ze sporą ilością zjeżdżalni oraz strefą maluszka.