Beskidzka Mama Bloguje

Wyprawka do szkoły – sprawdź czy wszystko masz?

Listę z wyprawką do szkoły rodzice zwykle odbierają od wychowawców jeszcze w czerwcu. Jeśli jednak nie otrzymaliście takiej „ściągi”, zerknijcie na tą, którą dla Was przygotowałam. A może coś Was zainspiruje i uznacie, że warto porównać, to śmiało – korzystajcie!

Ja jestem już po zakupach i mogę Wam z czystym sumieniem polecić świetnie zaopatrzony sklep on-line z artykułami papierniczymi – https://e-biuroland.eu/ DODATKOWO na hasło Beskidzka+Mama macie RABAT 5%, a przy zakupach > 200 zł przesyłka jest GRATIS! Uwaga! – rabat ważny tylko do niedzieli 11.08.2019!!!

WYPRAWKA DO SZKOŁY:

Porządny plecak – to podstawa! Jeśli chodzi o sprawdzoną firmę to na pewno HERLITZ od lat wiedzie prym. W tym roku pojawiły się super nowości. Dostępne na stronie Biurolandu – TUTAJ.

Piórnik – tutaj pojawia się dylemat, jedno, dwu, a może trzykomorowy? Z wyposażeniem czy bez? A może opcja „kosmetyczka”, gdzie wszystko po prostu wrzucamy do środka? My postawiłyśmy na lekką opcję gdzieś pomiędzy i wybrałyśmy piórnik z jedną przegrodą, bez wyposażenia.

Worek na buty – ważne aby był nie tylko pojemny, ale i nieprzemakalny! Znajdziesz go TUTAJ.

Zeszyty w cienkie linie – aby ułatwić dziecku pisanie, zwróć uwagę czy w zeszytach pierwszoklasisty znajdują się wyraźnie zaznaczone czerwone linie. Takie zeszyty jak na zdjęciu, znajdziesz TUTAJ.

Zeszyt w cienkie linie, z wyraźnie zaznaczonymi na czerwono liniami, ułatwi dziecku naukę pisania.

Farby i pędzelki – kupując farby, warto zwrócić uwagę na sposób zamykania. Polecam te zakręcane „jak słoiczki”. Jeśli chodzi o pojemniczek na wodę, to polecam taki niekapek. Znajdziesz go TUTAJ, a farby TUTAJ.

Kubek – niekapek świetnie się sprawdzi dla pierwszoklasisty i nie tylko.

Kredki ołówkowe i kredki świecowe – większość szkół poleca „Bambino”. Polecam i ja 🙂 Znajdziesz je TUTAJ.

Ołówek do pisania – w pierwszych klasach dzieci w pierwszym półroczu najczęściej używają do nauki pisania ołówka. Możesz wybrać standardowe ołówki lub specjalne przeznaczone do nauki pisania, które są grubsze trójkątne lub posiadające specjalne wypustki. Taki jak nasz, z wypustkami, znajdziesz TUTAJ.

Gumka do mazania – tutaj postawiłam na znaną od wielu pokoleń, moim zdaniem najlepszą z najlepszych, która super zmazuje, a nie zamazuje (marki Factis – widoczna na zdjęciu poniżej). Do kupienia TUTAJ.

Linijka – polecamy taką, która nie zostawia śladów po podkreślaniu. Do kupienia TUTAJ.

Strugaczka – najlepsza z pojemnikiem na odpady, ale minusem jest to, że nie zawsze zmieści się w piórniku komorowym. Do kupienia TUTAJ.

Patyczki do liczenia czyli tzw. liczmany, też są wymagane w 1 klasie. Znajdziesz je TUTAJ.

Nożyczki – wiadomo, z zaokrąglonym dziubkiem, do kupienia TUTAJ.

Wszystkie opisane wyżej akcesoria papiernicze, zakupiłam w hurtowni on-line: https://e-biuroland.eu/ PAMIĘTAJCIE! RABAT 5% na hasło: Beskidzka+Mama, obowiązuje tylko do 11.08.2019 (do niedzieli włącznie).

Pozostałe rzeczy, o które musisz zadbać:

  • Papier kolorowy, blok techniczny, blok rysunkowy, bibuła, papier xero (tu pewnie każda szkoła wymaga inaczej, podaję więc tak ogólnie)
  • Strój na WF – to najczęściej biała koszulka i granatowe spodenki.
  • Kapcie szkolne – w wielu szkołach istnieje wymóg, aby miały białe podeszwy.