Beskidzka Mama Bloguje

Stecówka z dzieckiem w wózku – trasa asfaltowa

Stecówka to idealna propozycja na jednodniową wycieczkę z dzieckiem w wózku. My wybraliśmy się z naszym 1,5 rocznym maluchem w spacerówce (pompowane koła) oraz 7 latką. Trasa idealna bo asfaltowa, aż po samo schronisko, a to nieczęsto się zdarza!

Jak dojechać?

Z Bielska-Białej na Przełęcz Kubalonka jedzie się autem ok. godziny (przez centrum Wisły) potem, przez Wisłę Milówkę (polecam kawę i wypieki w naszej ulubionej cukierni „U Janeczki” – jedna w centrum, a druga po drodze w Wiśle Malince). Kierujemy się na Kubalonkę. Jadąc pierwszy raz, zostawiliśmy auto na Przełęczy Kubalonka (ale potem okazało się, że można 1 km dalej)

Przełęcz Kubalonka
Na Przełęczy znajdziesz stragany z pamiątkami

Jechaliśmy drogą asfaltową ten 1 kilometr do kolejnego parkingu, gdyż nie wiedzieliśmy, że można podjechać autdrogem – droga wygląda tak:

Droga prowadząca 1 km do kolejnego parkingu

Gdzie najlepiej zaparkować?

Potem, idąc już drogą asfaltową 1 km, zorientowaliśmy się, że parking jest dalej i stąd zaczyna się faktyczny szlak do Schroniska na Stecówce.

Tu można zaparkować bliżej i stąd zaczyna się szlak

Cała droga do Stecówki jest asfaltowa!

Trasa łatwa, aczkolwiek idąc końcem marca, natknęliśmy się jeszcze na resztki śniegu na trasie. Jedna z nielicznych tras, wyłożona asfaltem, aż po samo schronisko. Czas dojścia z dziećmi – ok. 1 h – 1,5 h w jedną stronę.

Szliśmy końcem marca – połacie śniegu gdzieniegdzie
Trasa przez las

Schronisko na Stecówce – 760 m n. p. m.

Schronisko dość skromne, ale ma swój klimat. Piękny teren dookoła, jednak ławeczki, stoły dość zaniedbane. Główna sala była jeszcze zamknięta. Skorzystaliśmy z miejsca w przedsionku.

Teren wokoło schroniska
Przedsionek schroniska

Co zjeść i za ile?

Do wyboru kilka zup (smaczne, domowe) i jedno drugie danie (zapewne bogatsze menu w sezonie). Przepyszne drożdżówki własnego wypieku!

Menu, poza sezonem, dość skromne, ale smaczne
Wybraliśmy zupę jarzynową i żurek
Drożdżówki własnego wypieku – mniam!

Jakie trasy polecacie na spacer z dzieckiem w wózku?